ناشر منبع

null اولین رویداد «شکوفا» (با نگاه نقش موثر زنان در مدیریت مصرف آب، برق و انرژی)
زنان، مالکیت فکری، زیست بوم نوآوری 17:16

اولین رویداد «شکوفا» (با نگاه نقش موثر زنان در مدیریت مصرف آب، برق و انرژی)

در عصر حاضر که اقتصاد کشورها عمدتاً مبتنی بر نوآوری و فناوری است، زیست بوم نوآوری صنعت آب، برق و انرژی و توجه به محصولات فناورانه در مدیریت بهینه مصرف از اهمیت بسزایی برخوردار است. در این راستا، ایفای نقش زنان در  اجرای سیاست­‌های اقتصاد مقاومتی، تولید محصولات بر اساس توان ساخت داخل و مدیریت دارایی­‌های فکری و مشارکت آن­ها در توسعه فناوری ضروری است.

از این‌­رو صندوق‌نوآوری و شکوفایی با هدف شناسایی ظرفیت‌ها و توان­‌افزایی زنان، رفع چالش­‌های پیش روی آنان در تولید محصولات و فناوری‌های نوین، در نظر دارد با توجه به نقش مؤثر زنان در مدیریت بهینه مصرف، اولین رویداد «شکوفا» را در حوزه آب، برق و انرژی با همکاری پژوهشگاه نیرو برگزار کند.

مهمترین دستاوردهای رویداد:

 • شناسایی زنان توانمند در تولید محصولات فناورانه
 • ایفای نقش زنان در مدیریت بهینه مصرف آب، برق و انرژی و توسعه فناوری
 • شناسایی چالش­های پیش روی زنان در تولید صنعتی محصولات
 • بسترسازی برای تجاری­سازی محصولات فناورانه و جذب مشارکت سرمایه‌گذاران
 • توان‌­افزایی زنان در مدیریت دارایی‌­های فکری

محورها و برنامه های رویداد:

 نشست­‌های تخصصی

 • نشست بین‌­المللی «نقش زنان در مدیریت بهینه مصرف و زیست بوم نوآوری»
 • نشست «چالش­‌ها و راهکارهای توان­افزایی زنان در مدیریت فناوری»
 • نشست «نقش زنان در مدیریت مالکیت فکری با رویکرد تجاری‌سازی محصولات فناورانه»

 

 • نمایشگاه مجازی محصولات فناورانه

در این نمایشگاه، محصولات فناورانه زنان و همچنین محصولاتی که می­‌تواند در راستای مدیریت بهینه مصرف ایفای نقش کند، معرفی خواهد شد. همچنین(در صورت فراهم بودن شرایط و رفع محدودیت‌های ناشی از کرونا)  برای 10 طرح برگزیده، نمایشگاه حضوری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برپا خواهد شد.

 • معرفی نیازهای فناورانه مؤثر در حوزه مدیریت بهینه مصرف

این بخش، به منظور آشنایی هرچه بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور با نیازهای فناورانه صنعت آب و برق و مشارکت در تولید محصولات مرتبط با نیازهای ارائه شده، برگزار خواهد شد.

شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوران حاضر در این رویداد امکان برگزاری جلسات مذاکره مستقیم با سازمان‌های فعال در صنعت آب و برق را خواهند داشت. مجموعه کاریزاعتماد به عنوان کارگزار تبادل فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی در برگزاری این رویداد مشارکت دارد و طرفین مذاکره را در انجام هر چه بهتر و مؤثرتر مذاکرات یاری خواهد کرد.

 • انتقال تجربیات موفق زنان در تولید محصولات فناورانه و چالش‌های پیش روی آن­‌ها

زنان فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور حاضر در این رویداد، می‌توانند در قالب نشست‌های تخصصی تجربیات و درس‌آموخته‌های خود و همچنین چالش­‌های پیش­روی خود در مسیر توسعه فناوری، مدیریت دارایی‌های فکری و تجاری‌سازی آن را، با دیگران به اشتراک بگذارند.

 • تور مجازی بازدید از شتاب‌دهنده زنان «مانا»

مرکز نوآوری مانا، فضایی است برای زنان خلاق، نوآور و متخصص تا فرصتی برای عملی کردن ایده‌­های خود در فضایی کاملا حرفه‌ای به دست بیاورند. با توجه به مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، متأسفانه امکان بازدید حضوری از این مرکز وجود ندارد و در این رویداد، تور مجازی بازدید از این شتاب‌دهنده برگزار خواهد شد.

 • ارائه به سرمایه‌گذار و جذب مشارکت سرمایه‌گذاران برای توسعه محصولات فناورانه

طرح‌های سرمایه‌پذیر منتخب شرکت­‌های دانش‌بنیان و فناور زنان که به دنبال جذب سرمایه‌گذار جسورانه (VC) هستند، در رویداد دوشنبه‌­های استارت‌­آپی در حضور سرمایه‌گذاران دولتی و خصوصی، از جمله صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه بورسی، سرمایه‌گذاران شرکتی (CVC)، سایر صندوق‌ها و سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری جسورانه و نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی خواهد شد. مجموعه کارن‌کراد به عنوان کارگزار صندوق در برگزاری این رویداد مشارکت دارد و مذاکرات سرمایه‌گذار و سرمایه‌پذیر را تا رسیدن به توافق نهایی، تسهیل خواهد کرد.

 • معرفی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی و بسته‌ی حمایتی پژوهشگاه نیرو

شرکت‌کنندگان در این رویداد می‌توانند با خدمات و حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی و پژوهشگاه نیرو در راستای کمک به تجاری‌سازی نتایج تحقیقات در حوزه محصولات فناورانه مؤثر در مدیریت مصرف و مسیر بهره‌مندی از این خدمات آشنا شوند.

 • تجلیل از طرح­‌های برگزیده

زنان مدیرعامل شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور که فناوری، محصول یا خدمت قابل ارائه دارند، می‌توانند طرح­های خود را در قالب این فراخوان ارسال کنند. از طرح‌­های برگزیده پس از داوری، در روز رویداد تجلیل خواهد شد.

 • چه زمانی و کجا؟

این رویداد طی 2 روز و در تاریخ 14 و 15 دی 1399 در صندوق نوآوری و شکوفایی به صورت حضوری و مجازی برگزار خواهد شد.

 • برای شرکت در فراخوان چه کاری باید انجام دهم؟

برای شرکت در فراخوان لازم است تمامی اطلاعات خواسته شده را تکمیل و ارسال کنید. حضور در این رویداد، پس از ثبت‌نام، رایگان است.