رویدادهای تبادل فناوری

رویدادهای تبادل فناوری

صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف شبکه‌سازی و کمک به تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان و با رویکرد اطلاع‌رسانی فرصت‌های موجود در اکوسیستم نوآوری و فناوری برای ارائه توانایی‌ها و دستاوردهای دانش‌بنیان یا اعلام نیازهای فناورانه اقدام به حمایت مالی و اجرایی از برگزاری رویدادهای تبادل فناوری و سپس حمایت‌های مالی از قراردادهای شرکت‌های دانش‌بنیان و مشتریان آن‌ها در جریان رویدادهای تبادل فناوری کرده است. شرکت‌های دانش‌بنیان، صاحبان ایده، فناوران، صاحبان مشاغل، خریداران و سایر علاقه‌مندان حوزه نوآوری و فناوری می‌توانند با حضور در این رویدادها از مزایا و دستاوردهای آن بهره‌مند شوند.

 

فهرست مطالب

 

مراحل اخذ حمایت از صندوق نوآوری و شکوفایی

گام

اقدام

توضیحات

1

اعلام رسمی برنامه توسط صندوق

رویدادهای تبادل فناوری، در پرتال توانمندسازی صندوق و همچنین در شبکه‌های مجازی صندوق و کارگزار برگزاری رویداد اطلاع‌رسانی می‌شود.

2

ثبت‌نام متقاضیان

ثبت‌نام نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق سامانه غزال به آدرس https://ghazal.inif.ir (توانمندسازی »» رویدادها و شبکه‌سازی »» رویداد تبادل فناوری »» رویداد تبادل فناوری مد نظر »» ثبت درخواست شرکت در رویداد) و سایر متقاضیان از طریق لینک ثبت‌نامی که توسط کارگزار اعلام می‌شود قابل انجام است.

3

برگزاری جلسات تشریح نیازهای فناورانه

پس از ثبت‌نام شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور برای حضور در فرایند تبادل فناوری، جلسات تشریح نیازهای فناورانه سمت تقاضا و پاسخ به پرسش‌های احتمالی فناوران در رابطه با هر کدام از نیازهای مطرح شده برگزار می‌شود. زمان‌بندی و نحوه برگزاری (حضوری یا مجازی) جلسات توسط کارگزار به فناوران اطلاع‌رسانی خواهد شد.

4

برگزاری جلسات مذاکرات تجاری

پس از تشریح نیازها و اعلام آمادگی هر یک از فناوران برای انجام مذاکره تجاری برای رفع هر یک از نیازهای مطرح شده، مذارکات تجاری بین طرف‌های تقاضا و عرضه فناوری برگزار می‌‌شود. این مذاکرات ممکن است طی چند دور و به صورت حضوری یا مجازی برگزار شود.

5

انتخاب شرکت‌های توانمندی برای رفع نیازها از سوی سمت تقاضای فناوری

با اتمام مذاکرات تجاری، شرکت‌هایی که بنابر نظرات نمایندگان سمت تقاضای فناوری دارای شرایط لازم (فنی، مالی، سوابق، تجهیزات و ...) باشند برای تکمیل مذاکرات و انعقاد تفاهم‌نامه یا قرارداد همکاری به صندوق اعلام می‌شود تا هماهنگی لازم برای حضور در رویداد اصلی با این شرکت‌ها به عمل آید.

6

اطلاع‌رسانی زمان و بخش‌های مختلف رویداد

پس از انتخاب شرکت‌ها برای حضور در رویداد اصلی، اطلاعاتی از جمله زمان برگزاری، کنداکتور رویداد، نحوه حضور در رویداد و همچنین راه‌های ارتباط با کارگزار برگزاری رویداد از طریق پیامک و شبکه‌های مجازی صندوق و همچنین تماس تلفنی توسط کارگزار اطلاع‌رسانی خواهد شد.

7

حضور در رویداد

شرکت‌های منتخب می‌توانند با برخورداری از کانتر نمایشگاهی در محل برگزاری رویداد تبادل فناوری ضمن آگاهی از توانمندی‌های سایر فناوران، محصولات و توانمندی‌های خود را به خریداران احتمالی معرفی و تفاهم‌هامه‌ها یا قراردادهای همکاری حاصل از مذاکرات تجاری قبلی در قالب فرایند تبادل فناوری را امضا نمایند.

8

پیگیری مذاکرات و تفاهم‌ها

پس از برگزاری رویداد، فهرستی از محتوای مذاکرات و تفاهم‌های حاصل از آن توسط کارگزار رویداد تهیه و تا زمان تعیین نتایج نهایی مذاکرات توسط تیم کارگزار پیگیری خواهد شد. متقاضیان می‌توانند با برقراری ارتباط با کارگزار، ضمن به‌روزرسانی وضعیت تفاهم‌ها، در صورت انعقاد قرارداد نهایی، در خصوص نحوه حمایت صندوق در تأمین مالی قراردادها، راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند.

 

تقویم رویداد ها

 

ردیف نام رویداد کد برنامه تاریخ لینک ثبت نام

1

رویداد تبادل فناوری حوزه حمل‌ونقل نوین

05010001

10مرداد 1400

برگزار شده

2 رویداد تبادل فناوری حوزه هوش مصنوعی 05010002 12مرداد 1400

برگزار شده

3 رویداد تبادل فناوری صنعت بیمه 05010003 -

ثبت‌نام شرکت‌های دانش‌بنیان

 

ثبت نام در سامانه غزال

 

 

شبکه کارگزاران

 

 

راه‌های ارتباطی

 

نام کارشناس:جناب آقای یوسفی

تلفن کارشناس:02142170696

پست الکترونیک:event@inif.ir

کانال اطلاع‌رسانی خدمات توانمندسازی:tavanmandsazi@