ناشر منبع

null یکشنبه‌های صادراتی
14:58

یکشنبه‌های صادراتی

راه‌اندازی «کلینیک مدیریت صادرات دانش‌بنیان» و برگزاری رویداد «یکشنبه‌های صادراتی» یکی از برنامه‌های صندوق نوآوری و شکوفایی برای کمک به توسعه بازار بین‌المللی محصولات و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان است. برگزاری رویداد یکشنبه‌های صادراتی از ابتدای سال 1400 با هدف شبکه‌سازی بین کارگزاران این حوزه و ارائه خدمات تخصصی به شرکت‌های دانش‌بنیان و بسترسازی برای حضور این شرکت‌ها در بازار بین‌المللی آغاز شده است. هر یکشنبه صادراتی دست کم شامل دو یا چند محور زیر است:

 

  • آشنایی عمومی شرکت‌های دانش‌بنیان با یکی از بازارهای هدف:سفیر یا کارکنان نمایندگی‌های کشورمان در سایر کشورها یا مدیران و کارشناسان مرتبط در سازمان توسعه تجارت، با حضور در رویداد بافت و شاخص‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، نهادهای دولتی و عمومی مرتبط و موثر بر همکاری‌های بین‌المللی، کالاها و فناوری‌های مورد نیاز، ملاحظات و باید و نبایدهای همکاری با کشور مقصد را معرفی می‌کنند.
  • ارائه مشاوره‌های اختصاصی به شرکت‌های دانش‌بنیان منتخب:این مشاوره‌ها از جانب رایزن‌ اقتصادی یا فناوری کشورمان در کشور هدف، نماینده اتاق بازرگانی مشترک، شرکت‌(های) مدیریت صادرات یا مشاوران باتجربه در زمینه صادرات به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌شود و هدف آن، بررسی بازار کشور هدف برای محصولات هر شرکت به طور جداگانه و ارائه مشاوره‌های لازم برای صادرات یا همکاری موفق با کشور هدف به هر شرکت است.
  • مذاکره شرکت‌های دانش‌بنیان منتخب با مشتریان یا سرمایه‌گذاران بالقوه (B2B):هدف این جلسات که پیش از هر رویداد و توسط کارگزاران صندوق تنظیم می‌شود، گفتگوی رودرروی (حضوری یا مجازی) شرکت‌های دانش‌بنیان با مشتریان و سرمایه‌گذاران خارجی با هدف فروش محصول، اعطای نمایندگی، جذب سرمایه، سرمایه‌گذاری مشترک یا سایر انواع همکاری است.
  • نمایشگاهی از دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان منتخب:در برخی از رویدادها که خریداران یا سرمایه‌گذاران خارجی نیز حضور دارند، نمایشگاهی از محصولات و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان منتخب در صندوق برپا می‌شود تا مشتریان خارجی بتوانند از نزدیک با دستاوردهای این شرکت‌ها آشنا شوند.