ناشر منبع

null جست‌وجو در علائم تجاری سریع‌تر و دقیق‌تر شد
15:39

جست‌وجو در علائم تجاری سریع‌تر و دقیق‌تر شد

با توجه به اهمیت جست‌وجوی دقیق در علائم تجاری، پیش از ثبت درخواست ثبت در ادامه ثبت مالکیت‌های صنعتی، مؤسسه دانش‌بنیان نوفن حامی البرز جست‌وجوگر پیشرفته علائم تجاری خود را روی پایگاه دارکوب توسعه داده است.

بیژن نصیری اعظم، مدیرعامل مؤسسه نوفن، در همایش روز جهانی مالکیت فکری در صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد در این پایگاه امکان جست‌وجوی عبارت فارسی و انگلیسی مد‌نظر به صورت همزمان در پایگاه داده علائم تجاری وجود دارد که این امر باعث افزایش سرعت بررسی قابلیت ثبت علامت می‌شود. از سوی دیگر کاربر می‌تواند با انتخاب میزان مشابهت در چهار سطح مختلف علامت‌های مشابه علامت تقاضاشده را نیز بررسی کند که دقت در بررسی با این روش افزایش پیدا کرده است. 
مؤسسه دانش‌بنیان نوفن در سال گذشته از جست‌وجوی خود در زمینه اختراعات رونمایی کرد که امکان ایجاد ارتباط بین مخترعان و مخاطبان آن‌ها اعم از سرمایه‌گذار، خریدار و ... را فراهم کرده است.
نصیری در ادامه معرفی خدمات مالکیت فکری افزود: این سامانه، امکان جست‌وجو در کالا یا خدمات طبقات مختلف علائم تجاری را نیز فراهم آورده تا مشابهت‌یابی فقط در طبقه مدنظر کاربر انجام شود. نمایش آگهی‌‎های تغییرات، اصلاح، ابطال و انتقال از دیگر امکانات این پایگاه است.
امکانات جست‌وجوگر پیشرفته علائم تجاری دارکوب که با کمک هزینه تحقیق و توسعه صندوق راه‌اندازی شده است در وبینار روز جهانی مالکیت فکری، به مخاطبان معرفی شد. در انتهای برنامه نیز مهندس نصیری به سوالات شرکت‌کنندگان درباره شناسایی و ثبت دارایی‌های فکری پاسخ دادند.