ناشر منبع

null هدف صندوق بعد از برگزاری رویداد تبدیل تفاهمنامه به قرارداد است
08:22

هدف صندوق بعد از برگزاری رویداد تبدیل تفاهمنامه به قرارداد است

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: با آغاز فعالیت صندوق پژوهش و فناوری نفت، این صندوق می‌تواند به عنوان نقش واسط، فرایند توسعه اکوسیستم نوآوری در صنعت نفت را تسهیل کند.

به گزارش روابط عمومی‌ صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در اختتامیه گردهمایی شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌‌آپ‌های حوزه نفت و ارائه نیازهای فناورانه که 29 بهمن در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، نسبت به پیگیری خرید تضمینی صنعت نفت تاکید کرد و گفت: بحث خرید تضمینی را شخصا پیگیری خواهم کرد. چنانچه یک مکانیسم ساده مالی در کنار آن قرار گیرد و قرارداد تضمین خرید اول می‌تواند اجرایی شود.
وحدت با اشاره به پیگیری تفاهمنامه‌های امضا شده در این رویداد گفت: کار ما با شرکت‌های دانش بنیان و متقاضیان فناوری‌های حوزه نفت بعد از رویداد آغاز و تفاهمنامه‌ها توسط ما و کارگزار پیگیری خواهد شد و کمک می‌کنیم که مذاکرات و تفاهمنامه‌های منعقد شده بین شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های صنعت نفت به قرارداد تبدیل شود.
وی ادامه داد: معاونت علمی ‌و فناوری ریاست جمهوری و شخص دکتر ستاری تاثیر زیادی در اکوسیستم نوآوری داشته‌اند. از سوی دیگر وزیر نفت و همکاران ایشان وقت گذاشتند و از تک تک دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان که در نمایشگاه این رویداد عرضه شده بود بازدید کردند. بنابراین این رویداد فرصت خوبی است تا وجه تفاهمنامه به قرارداد تبدیل شود.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی به خدمات صندوق اشاره کرد و گفت: ابزارهای مالی صندوق در کنار شرکت‌های دانش بنیان قرار دارد و با آغاز فعالیت صندوق پژوهش و فناوری نفت، این صندوق می‌تواند به عنوان نقش واسط فرایند توسعه اکوسیستم نوآوری در صنعت نفت را تسهیل کند.
وی شرکت‌های دانش بنیان حاضر در جلسه را خطاب قرار داد و گفت: شما می‌توانید برای تبدیل تفاهمنامه‌ها به قرارداد از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی قول بدهید که ضمانت نامه کیفیت مثل انجام تعهدات بانکی به کارفرما ارائه خواهید کرد یا می‌توانید از ابزارهای دیگر چون سرمایه در گردش برای انجام کار و خدمات لیزینگ برای تسهیل کار استفاده کنید. هیچ بهانه مالی برای عرضه محصولات دانش بنیان نباید وجود داشته باشد.
وحدت در پایان گفت: امیدوارم این رویداد و جلساتی که در بالاترین سطح شرکت‌های مدیریتی حوزه نفت با شرکت‌های دانش بنیان برگزار شد، بتواند باعث توسعه شرکت‌های دانش بنیان و بازار آنها شود.

دکتر سعید محمدزاده، معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت نیز در این رویداد گفت: صنایع مبتنی بر نوآوری و فناوری در نظر دارند از دانش فنی و توجه به جوانان به صورت جدی استفاده  کنند. توسعه اکوسیستم صنعت نفت به عنوان یکی از موضوعات محوری در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است. امیدواریم با برگزاری این رویداد سه روزه صنعت نفت با جهش‌های سریعتر و وسیع‌تر مواجه شود.
وی افزود: توانایی‌های زیادی در کشور وجود دارد و برای استفاده از این توانایی‌ها فقط لازم است که همه ذینفعان در کار خود پشتکار داشته باشند و این چالش‌های ارائه شده و معرفی شده فراموش نشود.
محمدزاده تصریح کرد: وزارت نفت در توسعه استانداردهای نفت IPS ها کارهای جدی انجام داده و بروزرسانی‌ها در حال پیگیری است. بحث نهاد صدور گواهی‌نامه کیفیت با سرعت بسیار بالا در حال پیگیری است و صندوق پژوهش و فناوری نفت که مصوبه آن نیز صادر شده است یکی از ابزارهای مهم است که می‌تواند با پذیرش ریسک و ارائه مدل‌های تضمین خرید، زمینه حضور توانمندی‌های فناورانه در این صنعت را  فراهم می‌کند.
معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت با اشاره به خدمات گرنت صندوق نوآوری و شکوفایی، گفت: خدمات گرنتی که در صندوق نوآوری فعال شده نشان از عزم جزم صنعت نفت برای استفاده از توان حداکثری موجود در کشور است.